Borika néni
1987-ben költöztünk Táborfalvára és volt egy ember, akitől nagyon sok segítséget kaptunk ügyintézésben, tájékozódásban, ő volt Borika, aki az egykori tanácsházán működő egyszemélyes postán dolgozott.
Megrendülten fogadtuk a szomorú hírt, hogy Borika 2024. augusztus 17-én távozott e földi világból.
Borika néniről Borsi Mária írása és Szalay Vilmos visszaemlékezése itt olvasható:
- Szalay Vilmos: Borika néni emlékére!
Vay Sándor gróf írása 1908-ból Örkény nagyasszonyáról, Csurgay Franciskáról...
A táborfalvi általános iskola 2008. szeptember 1-jétől viseli Csurgay Franciska nevét, Szabó Mária iskolaigazgató kezdeményezésére. A névadó ünnepség 2009. május 2-án volt, Táborfalva létrejöttének 60. évfordulójához kapcsolódva.
Csurgay Franciska 1888-ban bekövetkezett váratlan halálát követően az egykori Vendel-majort tiszteletére Csurgay-majornak nevezik el.
1891-ben lánya, Katona Ilona és annak férje, Pálóczi Horváth István a Csurgay-majorban egytantermes iskolát építtetett tanítói lakással, az első tanító, Szodola Imre bérét és juttatásait több éven át Pálóczi és felesége biztosította. Később ezt az iskolát bővítették.
A mai Táborfalva első iskolája a Csurgay-majorban volt, ennek emlékét őrzi az általános iskola elnevezése.
Gróf Vay Sándor: ÖRKÉNY NAGYASSZONYA - Az örkényi lőtér története írás itt olvasható >>
Szent Márton-napi vásár az iskolában
Szöllősi Aranka írása itt olvasható >>
A vásáron készült fényképek megtekinthetők a könyvtárban >>
Táborfalva 75 éves
Táborfalva, mint önálló település létrejöttének 75. évfordulójáról színvonalas rendezvénnyel emlékezett meg 2024. november 6-án a Táborfalvi Települési Értéktár Bizottság.
A esemény helyszíne a Jókai Mór Közösségi Színtér volt. Az ünnepségen Táborfalva történetét bemutató érdekes és magával ragadó előadásban lehetett részük a kedves vendégeknek, Borsi Mária képviselő asszony, a Táborfalvi Települési Értéktár Bizottság elnöke, Szabó József János hadtörténész, valamint Fekete Gyula, a Mozaikok Örkénytábor történetéből című könyv társszerzőjének előadásában.
Taskó Kata írása itt olvasható >>
'56 - 2024
Táborfalva Nagyközség Önkormányzata és a Helyőrség-parancsnokság koszorúját Gazsó Attila alpolgármester és Máténé Szekeres Zsuzsanna főhadnagy helyezték el a művelődési ház falán lévő emléktáblánál. Az 1956-os emlékműnél a helyi intézmények és egyesületek képviselői tisztelegtek a megemlékezés koszorúival.
1956-os forradalom és szabadságharc ünnepi műsor a Jókai Mór Közösségi Színtérben
A színvonalas és megható műsort a hetedik osztályosok adták elő
Felkészítő tanárok: Czigány Anita és Faragó Henriett
További fényképek a galériában láthatók >>