Nagyközségi és Iskolai Könyvtár

Nagyközségi és Iskolai Könyvtár


Nagyközségi és Iskolai Könyvtár

Online katakógus

Online katalógus

1993. február - 2023. október

Táborfalvi MOZAIK 1993. február - 2023. október

Navigáció

Legújabb cikkek

Nyitva tartás

Nyitva tartás

Elérhetőség

2381 Táborfalva, Iskola u.7.
Tel: 29/382-952
Könyvtáros: Taskó Kata
E-mail: konyvtar@taborfalva.hu

Felhasználók

· Online vendégek: 6

· Online tagok: 0

· Regisztráltak: 5
· Legújabb tag: martinekk

MyStat

Könyvtár a Facebook-on


Könyvtár a Facebook-on anno 2015 - 2023.


KBK kirándulás a táborfalvi 100 éves tölgyesbe

· Admin - 2015. July 18. 18:10

A Könyvtár Baráti Kör kirándulása a táborfalvi 100 éves tölgyesbe 2015. június 21-én  Kovács Attila vezetésével.

 


Kovács Attila, a Táborfalvi Hagyományőrző Íjász Egyesület elnöke a könyvtárklub tagja,

már több kirándulást, túrát vezetett nagy örömünkre!

A gyalogtúra után finom sertésragu ebéddel várt bennünket Nagy József és családja!


Márai-program V.

· Admin - 2015. July 01. 00:14

 Örömmel tájékoztatjuk Olvasóinkat, hogy  a Nemzeti Kulturális Alap tájékoztatása szerint a táborfalvi Nagyközségi és Iskolai Könyvtár is részt vehet a Márai-program V. fordulójában.

 

Könyvtárunk 200 000 Ft támogatásban részesül. A program célja: a nemzeti kultúrkincs megőrzése, a hazai és határon túli magyar kiadók által megjelentetett, értéket képviselő könyvek eljuttatása minél több olvasóhoz a hazai és határon túli könyvtárakon keresztül. A Márai-program V. listáról 200 000 Ft értékben rendelhetünk könyveket könyvtárunk számára.


A könyvtár zárva

· Admin - 2015. June 27. 23:07

Értesítjük Olvasóinkat, hogy a a könyvtár 2015. július 1-jén, szerdán zárva tart.


Pest Megyei Értéktár

· Admin - 2015. June 13. 13:41

 Pest megye helyi hagyományait, helyi specialitású ételeit, italait, egyedi termékeit, helyi kézműves munkáit, a megye területén található mezőgazdasági különlegességeket, növényeket, állatokat, kiemelkedő természeti értékeket, a felsoroltak között nem szereplő, de kiemelkedőnek tartott, egyedi értéket hordozó tárgyakat, szokásokat 2012. július 1. napjától törvény védi, tekintettel arra, hogy hatályba lépett a magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról szóló 2012. évi XXX. törvény.

 

 

A következők már bekerültek a Pest Megyei Értéktárba:

 

 Nagykőrösi meggy,
Alföldi (Kőrösi) keringő,
A múlt ipari értékeinek megőrzése - Élet a Nagykőrösi Konzervgyárban 1965-90-ig,
Ráckevei Duna-ág úszólápjai és élővilága,
Az Árpád-kor helytörténeti jelentősége a Csepel-szigeten,
Arany-út (Arany János nagykőrösi emlékeinek nyomában),
Kistarcsai volt Internálótábor,
Magyar Földrajzi Múzeum szellemi és tárgyi gyűjteménye,
Úri község népviselete,
Magyar lófajták,
Magyar lovas kultúra,
A Tápió-mente népdalai, népzenéje,
Gyóni rekordpálya,
Metelka díjazott őszibarack fajta,
Magyarok Nagyasszonya Bazilika, Márianosztra,
Évszázados hársfasor a márianosztrai Kálváriadombon,
A márianosztrai Kálvária,
Börzsöny kisvasút,
Márianosztrai fegyintézet, hajdani Pálos kolostor épületegyüttese,
A Kopasz-hegy márianosztrai látképe,
Márianosztrai rabtemető,
Népviseleti gyűjtemény, Ócsa,
Érdi minaret,
Lakihegyi adótorony.

 

Táborfalván megalakult a Települési Értéktár Bizottság, amely már elkezdte gyűjteni azokat a helyi értékeket, melyek a bizottság döntése szerint a Települési Értéktár részei lesznek. A bizottság három fős:  Birinyi András elnök, Borsi Mária és Szalay Vilmos. Az eddigi javaslatok után már  két helyi érték került be a Települési Értéktárba: az egykori  Örkénytábori Magyar Királyi Lovagló és Hajtótanárképző Intézet és a Birinyi  Gyűjtemény. A Települési Értéktár Bizottság mindkét helyi értéket továbbította a Megyei Értéktár Bizottsághoz és javasolta azok felvételét a Megyei Értéktárba.


Amennyiben Ön tud olyan helyi értékről, amit érdemes lenne az Értéktárba felvenni, kérjük, keresse a Települési Értéktár Bizottságot és tegye meg javaslatát.


Nemzeti Művelődési Intézet

· Admin - 2015. June 11. 21:12

„A magyar kulturális élet legnagyobb, közhasznú tevékenységet végző intézményhálózatát a közművelődési intézmények alkotják a hozzájuk kötődő civil szervezetekkel, közösségekkel szoros együttműködésben. Ezeknek az intézményeknek kiemelt szerepe van a magyarság előtt álló korszakos feladatok teljesítésében, a nemzeti-emberi összetartozást erősítő közösségi együttlétek támogatásával, a számukra cselekvési teret biztosító művelődési intézmények szakmai munkájának kiteljesítésével.

 

Ezért az Emberi Erőforrások Minisztériuma országos szerepkörű központi költségvetési szervet, Nemzeti Művelődési Intézetet működtet, amely tevékenységével képes a széles értelemben vett magyar közművelődés egészét megjeleníteni. A Nemzeti Művelődési Intézet küldetése e jelentős értékkel bíró közfeladatot ellátó intézményrendszer szakmai támogatása, együttműködésük megteremtése, az egyenlőtlenségek csökkentése, a magyar társadalom növekedése és fejlődése, a magyarság sikeres jövője érdekében.”

 

                      (részlet a Nemzeti Művelődési Intézet Alapító Okiratából)

 



86. Ünnepi Könyvhét és 14. Gyermekkönyvnapok - 2015. június 4-8.

· Admin - 2015. June 02. 21:09

A szervezett magyar könyvkultúra 220 évét idén ünneplő Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése jogelődjének 1927-ben Miskolcon - pontosabban Lillafüreden - megtartott közgyűlésén állt elő Supka Géza, a Corvina című könyves lap főszerkesztője azzal a javaslattal, hogy az év egy napján, lehetőleg az ország minden településén egy időben rendeztessék Magyar Könyvnap az igényes irodalom, a magyar nyelv megőrzése érdekében. Supka Géza nem csak egy ötletet fogalmazott meg, hanem egy hihetetlenül jól végiggondolt programot is letett a könyves szervezet asztalára. A Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesületének tagjai felállva tapsolták meg javaslatát, azonban Supka ötletéből csak 1929-ben lett valóság. 1929. május 13-án a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében Klebelsberg Kunó vallás- és közoktatásügyi miniszter ünnepi beszédével, valamint többek közt Babits Mihály felolvasásával megnyílt a Magyar Könyv Ünnepe. A könyvárusító pavilonoknak azóta is a legrégebbi helyszín, a budapesti Vörösmarty tér adott otthont. A Könyvnap néhány év alatt Könyvhétté terebélyesedett, mindmáig.

 

 

A tradíciót megőrizve a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése az alapítói szándékhoz híven idén már 86. alkalommal szervezi meg a könyv ünnepét, amelyhez a 2001-es Olvasás Éve óta kapcsolja a Gyermekkönyvnapokat. Az elmúlt években kerültünk a legközelebb ahhoz, hogy valóra váljon Supka Géza álma, azaz hogy a magyarlakta területek minden számottevő városában és településén a könyvek alkotói és a műveiket gondozó kiadók kivonuljanak a legszebb közterekre, és "közvetlen, bohém formában" megszólítsák, meghódítsák olvasóikat. A 86. Ünnepi Könyvhéten a több budapesti helyszín mellett remélhetőleg idén is közel 80 városban, községben, faluban lesz kisebb vagy nagyobb léptékű könyvheti könyvárusítás, program, író-olvasó találkozó.

 

Tovább a 86. Ünnepi Könyvhét és 14. Gyermekkönyvnapok honlapra >>


A könyvtár zárva

· Admin - 2015. May 23. 11:55

Értesítjük Olvasónkat, hogy könyvtárunk 2015. június 8-ától 14-éig zárva tart!


Köszönetnyilvánítás

· Admin - 2015. May 23. 11:55

Köszönöm a könyvtárnak adományozott könyveket Bogyáné Csibrán Rozáliának, Práczki Istvánnénak és Szalai Teréziának!


Érdekeltségnövelő támogatás

· Admin - 2015. May 23. 11:53

Örömmel tájékoztatjuk  Olvasóinkat, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkársága 2015-ben 186.833 Ft  könyvtári érdekeltségnövelő támogatást nyújt könyvtárunk számára.

A támogatást a helyi olvasási lehetőségek bővítésére, a nyilvános könyvtári gyűjtemény fejlesztésére lehet fordítani.


PEMETE - Pest Megye Településtörténetéből

· Admin - 2015. May 21. 19:12

 


Beszélgetés Török Bálinttal

· Admin - 2015. May 21. 11:00

 Török Bálintot több mint 10 éve ismerem. Akkoriban kezdte az általános iskolát és nagypapájával gyakran eljöttek a könyvtárba könyveket nézegetni, társasjátékozni.

 

Telt-múlt az idő, hébe-hóba jött Bálint könyvtárba, legtöbbször a kötelező olvasmányokért. Az utóbbi egy évben ismét többször hallok Bálintról és úgy tapasztalom, hogy élete a zenetanulás, a zenélés köré szerveződik.

 

A cikk folytatása itt olvasható >>