Helikon Archívum

Erdélyben, Kolozsváron, 1946 - 1989. között megjelenő "Utunk", majd 1990-től napjainkig az utód "Helikon" című irodalmi folyóiratok - folyamatosan frissülő - fotóarchívumát ajánljuk az Olvasóknak.

A különböző galériákban erdélyi (magyar és román) írók és művészek portréi, fotó- és képzúművészek alkotásai, illetve az 1989 előtti romániai magyar színházak előadásairól készült archív felvételek, illusztrációk tekinthetők meg. Az archívumot meglátogatók nagyon sok - ma már - kurriózumnak tekinthető archív fotót nézhetnek meg.

Kőrösfői Kriesch Aladár: Tordai országgyűlés (1896)

Leírás:

Kőrösfői-Kriesch Aladár (1863-1920) festőművész, iparművész, szobrász, szakíró, tanár, a szecesszió képviselője. A Magyar Képzőművészeti Egyetemen Székely Bertalan és Lotz Károly voltak a mesterei. Ösztöndíjjal tanult Münchenben, Velencében és Rómában. Nagy Sándorral megalapította a gödöllői művésztelepet. Korai alkotói periódusában történelmi eseményeket dolgozott fel realista stílusban. Később a preraffaeliták öröksége, a magyar népi motívumok és a dekoratív művészet ötvözéséből alakította ki saját stílusát.