Iskolakönyvtári feladatok

· Admin - 2013. June 24. 14:08

2004 óta működik a könyvtár az általános iskola épületében, azóta kettős funkciójú könyvtár, települési, nyilvános könyvtár és iskolai könyvtár.

A könyvtár lehetőséget nyújt könyvtárhasználati és könyvtári szaktanári órák megtartására. 2012-ben 10 alkalommal éltek ezzel a lehetőséggel az iskola pedagógusai.
2013-ban május végéig 7 alkalommal volt gyerekek számára foglalkozás a könyvtárban, ebből egy alkalommal Fazekas Zoltánné óvodapedagógus hozta el a könyvtárba az óvodásokat „Bolygók, csillagok” témában: könyveket nézegettünk és a projektor segítségével „űrutazást” is tehettünk.

A könyvtárhasználat megtanításában, a könyvtárhoz, könyvekhez való viszony kialakításában nagy szerepe van a pedagógusnak is. Nagy elismeréssel tudok beszélni Szöllősi Aranka napközis nevelőről, akivel jó együttműködés alakult ki, a napközis gyerekek szeretnek könyvtárba járni és örömmel mondhatjuk, hogy rendelkeznek könyvtárhasználói tudással,  készséggel.

Még nem küldtek hozzászólást

Hozzászólás küldése

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj.

Még nem értékelték