Antikvárium: Páskándi Géza - Beavatkozás

A regény főszereplője egy fiatal, kezdő nyomozó kevés tapasztalattal a háta mögött, ámde tele energiával. Természetesen, az a vágya, hogy egy igazán komoly ügyet kapjon. Főnöke szerint minden ügy bonyolult, ha annak látja. Aztán egyik nap megbízzák egy jelentéktelen esettel, ami hamarosan nagy fordulatot vesz – a sima és unalmas levélhamisító körüli nyomozás akkor kezd érdekes lenni, amikor az azonos sárga borítékokat „kézbesítő” postás meghal. Innen már rövid úton jutnak el egy  nyugállományú, saját vallást alapító postamester által irányított csoporthoz, akik a postára beérkező leveleket átnézik és csak a nekik tetszőket, a kevés rossz hírt tartalmazókat kézbesítik ki a címzettnek.

Ettől még nem lenne krimi a Beavatkozás. Attól viszont igen, hogy a csoport tagjai közül véletlenszerűen választják ki azokat, akik sorra gyilkolják meg a szekta törvényei ellen vétkezőket...

A főhős egy tapasztaltabb nyomozóval karöltve cseppen bele az egyre bonyolultabb szálakkal körbeszőtt bűnügybe.

Magvető Könyvkiadó, 1980.

[stx]