Mátyás-Kulcsár Éva, Dr. Mátyás Szabolcs: Tudnom kell, mert magyar gyerek vagyok

"Kedves Gyerekek! Egy olyan könyvet tartotok most a kezetekben, ami NEM TANKÖNYV. Ezt NEM KÖTELEZŐ OLVASNI, csak akkor, ha meg akartok olyan érdekes dolgokat ismerni a magyarokról, amelyekről a tankönyvekben sajnos nem lehet olvasni. Az ebben a könyvben olvasottak jól kiegészítik az iskolában tanultakat, így az a későbbiekben is nagyon hasznos lehet a számotokra."

A sok kiadást megélt "Tudnom kell, mert magyar vagyok" könyv gyermekeknek írt változatában a fontos történelmi események (A magyar nép eredete, A kettős honfoglalás, A sumér-magyar rokonság elmélete, Hunor és Magor mondája, Attila király legendája, Csaba királyfi és a székelyek legendája...) és híres történelmi személyek, uralkodók (Géza fejedelem, Szent István, I. (Szent) László, Hunyadi János, Hunyadi Mátyás, Báthory István, Bocskai István, II. Rákóczi Ferenc, Széchenyi István, Horthy Miklós...) mellett gyermekeink olvashatnak a szent ereklyéinkről (A Szent Jobb, A Szent Korona, Koronázási jelvények..., a magyarság szent énekeiről (Székely Himnusz, Boldogasszony anyánk, Himnusz, Szózat), a történelmünk híres helyszíneiről (Debreceni Református Kollégium, Debreceni Református Nagytemplom, A kassai Szent Erzsébet-dóm, Tihanyi-apátság, Mátyás-templom, Egri vár, Házsongárdi temető, Teleki-téka, Csíksomlyó...) is.

"A könyv a Magyarországtól elszakított területeken oktatási és ismeretterjesztési céllal szabadon másolható!"

M. Sz. Kiadó, 2010.

[stx]