Helytörténeti könyvek

Köszönöm Szabó Ferencnek, hogy könyvtárunknak ajándékozott néhány helytörténeti vonatkozású kiadványt. Mindegyik kötet Dabas történetéhez kapcsolódik:

- Mitták Ferenc: Nagyapám meséi és más gyóni, dabasi emlékek (szerzői kiadás, 2021)

- Valentyik Ferenc: Isten-haza-család : A hármas eszmény Gyóni Géza költészetében és emlékének ápolásában (Lakitelek : Antológia Kiadó, 2021)

- Valentyik Ferenc: A dabasi Halász család történetének válogatott bibliográfiája (Lakitelek : Antológia Kiadó, 2022)

A helytörténet iránt érdeklődők számára mindegyik mű különleges olvasmány. Azt gondolom, példaként is szolgálhatnak számunkra, táborfalviak számára, hiszen településünk múltjának, az itt élő emberek sorsának, élettörténetének megismerése, feltárása, megőrzése a mi életünket teszi gazdagabbá, így válik otthonunkká Táborfalva. Ha megismerjük gyökereinket, ha tudjuk, kik vagyunk, honnan jöttünk és hová tartunk, mindjárt értelmet nyer a jelen, amiben élünk. Egy település helytörténeti gyűjteménye olyan, mint a családi fotóalbum vagy a nagymama naplója, a régi levelek, a képeslapok… csak itt egy nagyobb közösség életéről van szó.

Borsi Mária könyvtáros